Pomôcť ľuďom bez domova môžete aj darovaním materiálnych darov. Pri našej práci sa v jednotlivých programoch snažíme poskytovať ľuďom bez domova to, čo najviac potrebujú.

AKTUÁLNE INFORMÁCIE:

CELOROČNE PRIJÍMAME:

Trvanlivé potraviny 

Maslá, džemy, paštéty, konzervy, sladkosti, káva, cukor, čaj, prípadne gastrolístky na nákup potravín.
Potraviny používame pri príprave raňajok v našom centre DOMEC alebo ich rozdávame priamo pri terénnej sociálnej práci v programe STREETWORK

Deky, spacáky, ruksaky.

Uteráky

Uteráky poskytujeme ľuďom počas sprchovania v našom centre DOMEC. Intenzívnym praním sa však opotrebujú a je potrebná ich výmena.

Hygienické potreby

Šampóny, sprchové gély, jednorazové žiletky, peny na holenie, dámske hygienické vložky, toaletný papier, prací prášok, čistiace prostriedky – na umývanie riadu, podláh a podobne.

Aktuálnu potrebu materiálnych darov si, prosím, overte u našej kolegyne: Annamária Kaločaiová telefonicky: 0917 108 880 alebo mailom: annamaria.kalocaiova@vagus.sk

_________________________________________________________________________________________________________________

MANUÁL DARCU OBLEČENIA (počas zbierky)

1. Chcel/a by som darovať šatstvo – položím si otázky: Dajú sa tieto veci ešte nosiť? Vyšiel/la by som v nich na ulicu? Sú čisté a zodpovedajúce dobe? Sú zároveň praktické a pohodlné?

2. Ak ÁNO, tak kontaktujem Aničku z Vagusu a opýtam sa, čo z môjho šatstva ľudia bez domova aktuálne najviac potrebujú. (0917 108 880 alebo annamaria.kalocaiova@vagus.sk)

3. Po dohode s Paťkou zbalím dohodnuté veci a v priebehu pracovného týždňa Pondelok – Piatok (8:00 – 16:30) prinesiem oblečenie do centra DOMEC na Mýtnej 33 v Bratislave (mapa TU). Ak je brána DOMCA zatvorená, zavolám na 0917 108 880.

4. Užitočne som pomohol/a a mám dobrý pocit 🙂