Kariéra

VOĽNÉ PRACOVNÉ MIESTO

Sociálny poradca/-kyňa v Intergračnom programe MEDZIMIESTO

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

Tím integračného programu MEDZIMIESTO vykonáva svoju činnosť v rámci zákona o sociálnych službách. Hľadáme preto skúseného sociálneho pracovníka, ktorý sa spolu s kolegami bude zameriavať na:

  • sociálnu prácu s menším počtom ľudí zameranú na pravidelné a dlhodobé špecializované poradenstvo;
  • vyhľadávanie a výber klientov do integračného programu;
  • spolupráca na projektoch zamestnávania a bývania ľudí bez domova (pracovná rehabilitácia, strategické partnerstvá so zamestnávateľmi);
  • zisťovanie a mapovanie potrieb klientov Integračného programu v oblasti sociálnych služieb, navrhovanie spôsobov riešenia sociálnej situácie klienta;
  • vedenie nevyhnutnej administratívy – pracovnej dokumentácie;
  • pravidelná účasť na vzdelávaní, skupinovej a individuálnej supervízii;
  • aktívna spolupráca s programami DOMEC a STREETWORK

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:
nástupný plat 1150 € brutto, po pol roku možnosť navýšenia na 1250 € brutto

Zamestnanecké výhody, benefity:

  • intenzívna a individuálna podpora v procese zaúčania sa
  • pravidelné vzdelávacie aktivity v danom odbore a v špecifických zručnostiach a vzdelávanie aj v iných oblastiach týkajúcich sa nie len náplne práce (napr. výučba anglického jazyka)
  • 5 dní dovolenky nad rámec zákona a tzv. sick days
  • parkovanie v areáli
  • Multisport karta
  • priateľský kolektív a partnerský prístup, teambuildingy, a pod.

Za podstatnú výhodu považujeme fakt, že prostredníctvom našich projektov ponúkame odbornú pomoc konkrétnym ľuďom s pozitívnym výsledkom. A to je pre nás dôležitá motivácia, vďaka ktorej vidíme vo svojej práci zmysel.

Požiadavky na zamestnanca:

  • Vysokoškolské vzdelanie min. II. stupňa v odbore - Sociálna práca, resp. príbuzné odbory
  • Anglický jazyk - Mierne pokročilý alebo Nemecký jazyk - Mierne pokročilý
  • Microsoft Office - aktívne
  • Vodičský preukaz B – aktívne

Osobnostné predpoklady:

Podmienkou sú aspoň 1-ročné odborné skúsenosti ako sociálny poradca a výhodou sú skúsenosti s cieľovou skupinou - ľudmi bez domova.

  • Spoľahlivosť, zodpovednosť a samostatnosť
  • Odolnosť voči stresu
  • Tímový hráč/-ka
  • Chuť učiť sa nové veci

Preferujeme v tíme aktívnych šoférov a šoférky.

Nástup:
1.5.2022, resp. dohodou

Informácie o výberovom konaní:

Prosíme Vás o zaslanie ŽIVOTOPISU a MOTIVAČNÉHO LISTU na adresu petra.sladok@vagus.sk . Vybraných uchádzačov/ky spĺňajúcich požiadavky pozveme na osobný pohovor a po zvážení si všetkých kandidátov/tiek Vám dáme odpoveď na otázku či sme prijali práve Vás :). Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Všeobecné podmienky ochrany a spracúvania osobných údajov OZ Vagus