Kariéra

VOĽNÉ PRACOVNÉ MIESTO

Koordinátor/-ka Integračného programu Medzimiesto

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

Tím programu Medzimiesto sa zameriava na:

  • odbornú sociálnu prácu s menším počtom ľudí, zameranú na konkrétne oblasti ako poskytovanie bývania, prevencia pred stratou bývania, pracovné poradenstvo, oddlžovanie a osobný bankrot; - pravidelné a dlhodobé špecializované poradenstvo;
  • pracovné poradenstvo a nadväzovanie vzťahov s firmami; - vypracováva a kontroluje zmluvy a dohody s obchodnými partnermi a klientmi, pripravuje odborné podklady do projektov súvisiacich s činnosťou programu, nastavuje obsah a rozsah spolupráce s verejnými a neverejnými partnermi OZ VAGUS, resp. partnermi programu, po dohode s vedením organizácie.
  • vedenie nevyhnutnej administratívy – pracovnej dokumentácie;
  • pravidelnú účasť na vzdelávaní, skupinovej a individuálnej supervízii, poradách

Koordinátor bude zodpovedný v spolupráci s výkonnou a programovou riaditeľkou za tvorbu a nastavovanie aktivít programu:

  • starostlivosť, koordinácia a zodpovednosť za pridelených zamestnancov (vrátane vedenia pravidelných týždenných porád s tímom; zabezpečenie a účasť na mesačnej skupinovej supervízii; pravidelné hodnotiace a motivačné rozhovory so zamestnancami);
  • komunikácia s vedením organizácie a delegovanie úloh;
  • metodické usmerňovanie a odborné poradenstvo pre tím sociálnych pracovníkov (v prípade potreby participácia na riešení náročných a naliehavých prípadov klientov centra, nastavenie systému pracovnej terapie, a iné);
  • vyhodnocovanie efektivity zrealizovaných odborných činností a aktivít programu z hľadiska napĺňania ich cieľov a potrieb

Pozícia je obsadzovaná na dobu zástupu počas materskej a rodičovskej dovolenky.

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:
Nástupný plat 1400 € brutto, po 6 mesiacoch možnosť navýšenia 1550 € brutto

Zamestnanecké výhody, benefity:

  • intenzívna a individuálna podpora v procese zaúčania sa
  • pravidelné vzdelávacie aktivity v danom odbore a v špecifických zručnostiach a vzdelávanie aj v iných oblastiach týkajúcich sa nie len náplne práce (napr. výučba anglického jazyka)
  • možnosť mať flexibilný pracovný čas
  • 5 dní dovolenky nad rámec zákona a tzv. sick days
  • parkovanie v areáli
  • Multisport karta
  • priateľský kolektív a partnerský prístup, teambuildingy, a pod.

Za podstatnú výhodu považujeme fakt, že prostredníctvom našich programov ponúkame odbornú pomoc konkrétnym ľuďom s pozitívnym výsledkom. A to je pre nás dôležitá motivácia, vďaka ktorej vidíme vo svojej práci zmysel.

Požiadavky na zamestnanca:

vysokoškolské vzdelanie II. stupňa / vysokoškolské vzdelanie III. stupňa v odbore sociálna práca

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Microsoft Office - pokročilý

Vodičský preukaz B

prax v sociálnom poradenstvo minimálne 5 rokov

Pracovné zručnosti:

  • Odborné skúsenosti v sociálnej práci
  • Skúsenosti s cieľovou skupinou ľudí bez domova
  • Skúsenosti s vedením tímu sú výhodou, nie podmienkou

Osobnostné predpoklady:

  • Spoľahlivosť, zodpovednosť a samostatnosť
  • Odolnosť voči stresu
  • Tímový hráč
  • Schopnosť riešiť problémové situácie
  • Chuť učiť sa nové veci

Nástup:
1.5.2021

Informácie o výberovom konaní:
V prípade záujmu, prosíme o zaslanie životopisu a motivačného listu na adresu petra.sladok@vagus.sk. Do predmetu správy uveďte názov pozície - Koordinátor/-ka. Vybraných uchádzačov/ky pozveme na osobný pohovor, ktorý bude pozostávať z viacerých kôl. Po zvážení si všetkých kandidátov/tiek Vám dáme odpoveď na otázku, či sme prijali práve Vás. :)

Všeobecné podmienky ochrany a spracúvania osobných údajov OZ Vagus