Kariéra

VOĽNÉ PRACOVNÉ MIESTO

Sociálny asistent/-ka v dennom centre Domec

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • Práca s ľuďmi bez domova v dennom nízkoprahovom centre - DOMEC
  • Vytváranie prostredia, v ktorom sa ľudia bez domova budú cítiť dobre, tvorba voľnočasových aktivít

Pomocné činnosti

  • Výdaj stravy - príprava a vydávanie raňajok, vydávanie obeda
  • Asistencia v hygienickom centre - nachystanie prípravkov na sprchovanie, čistých uterákov a pod., pranie uterákov, triedenie darovanej kozmetiky, opatrovateľské činnosti podľa potreby
  • Zabezpečenie prevádzky centra počas dňa a dezinfekcia priestorov po skončení
  • Príprava a zabezpečenie voľnočasových aktivít (premietanie filmov, šachové turnaje, kvízy, diskusie a iné)

Administratíva

  • Registrácia a evidencia ľudí bez domova do interného elektronického systému + COVID opatrenia (meranie teploty, zapisovanie údajov a pod.)

Súčasťou práce je tiež povinná účasť na poradách, skupinových a individuálnych supervíziách, pracovných skupinách a lektorovaných teambuidingoch.

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:
880e brutto, po 6 mesiacoch možnosť zvýšenia na 1000e brutto

Zamestnanecké výhody, benefity:

  • intenzívna podpora v procese zaúčania sa;
  • vzdelávanie v rôznych oblastiach týkajúcich sa nie len náplne práce;
  • priateľský kolektív a partnerský prístup;
  • priestor pre nápady najmä v oblasti voľnočasových aktivít a služieb;
  • možný osobnostný rozvoj a profesný rast v rámci organizácie;
  • získanie praxe v práci so sociálnym klientom;
  • možnosť dlhodobej spolupráce

Za podstatnú výhodu považujeme fakt, že prostredníctvom našich projektov ponúkame odbornú pomoc konkrétnym ľuďom s pozitívnym výsledkom. A to je pre nás dôležitá motivácia, vďaka ktorej vidíme vo svojej práci zmysel.

Požiadavky na zamestnanca:

  • vysokoškolské vzdelanie min. I. stupňa, resp. II. stupňa - odbor: sociálna práca, opatrovateľstvo, ošetrovateľstvo a iné príbuzné odbory
  • Microsoft Windows - základy
  • vodičský preukaz B - aktívne
  • pozícia je vhodná aj pre absolventa

Osobnostné predpoklady:

  • Komunikatívne zručnosti (vrátane asertivity), empatia, dodržiavanie hraníc
  • Schopnosť riešiť stresové a krízové situácie
  • Zodpovednosť, pracovitosť a samostatnosť
  • Rešpektovanie pandemických opatrení a interných smerníc vrátane pravidelnej účasti na covid testovaní
  • Prinášanie vlastných nápadov na voľnočasové aktivity
  • Aktívny šofér

Výhodou je aktívne šoférovanie.

Miesto práce:
Mýtna 33, 811 07 Bratislava

Nástup:
1.3.2021

Informácie o výberovom konaní:

V prípade záujmu, prosíme o zaslanie životopisu a motivačného listu na adresu petra.sladok@vagus.sk. Do predmetu správy uveďte názov pozície - Sociálny asistent/-ka. Vybraných uchádzačov/ky pozveme na osobný pohovor. Po zvážení si všetkých kandidátov/tiek Vám dáme odpoveď na otázku, či sme prijali práve Vás. Tešíme sa na stretnutie s vami :)

Všeobecné podmienky ochrany a spracúvania osobných údajov OZ Vagus