Ako pomôcť?


Pomôcť ľuďom bez domova môžete aj darovaním materiálnych darov. Pri našej práci sa v jednotlivých programoch snažíme poskytovať ľuďom bez domova to, čo najviac potrebujú.


AKTUÁLNE INFORMÁCIE:

Zbierka zimného oblečenie bola UKONČENÁ

Ďakujeme za záujem pomôcť, vážime si to.

Mrzí nás to, ale momentálne z dôvodu naplnených skladových kapacít oblečenie neprijímame. Ďakujem za pochopenie!


______________________________

V prípade, ak by ste nás a ľudí bez domova radi podporili, ale uvedená materiálna pomoc nie je vo vašich možnostiach, pomôcť nám môžete aj finančne na www.zima.vagus.sk

_________________________________________________________________________________________________________________

PRIJÍMAME:
 

  • Trvanlivé potraviny 

Maslá, džemy, paštéty, konzervy, sladkosti, káva, cukor, čaj, prípadne gastrolístky na nákup potravín.
Potraviny používame pri príprave raňajok v našom centre DOMEC alebo ich rozdávame priamo pri terénnej sociálnej práci v programe STREETWORK

  • Deky, spacáky, ruksaky.
  • Uteráky

Uteráky poskytujeme ľuďom počas sprchovania v našom centre DOMEC. Intenzívnym praním sa však opotrebujú a je potrebná ich výmena.

  • Hygienické potreby

Šampóny, sprchové gély, jednorazové žiletky, peny na holenie, dámske hygienické vložky, toaletný papier, prací prášok, čistiace prostriedky – na umývanie riadu, podláh a podobne.

  • Elektronika

Staršie mobilné telefóny, nabíjačky, tlačiarne alebo notebooky.

  • Iné

Dioptrické okuliare, príbory, spoločenské hry a knihy.

Aktuálnu potrebu materiálnych darov si, prosím, overte u našej kolegyne Patrície Kovaľovej telefonicky: 0917/108 880 alebo majlom: patricia.kovalova@vagus.sk.

_________________________________________________________________________________________________________________

MANUÁL DARCU OBLEČENIA (počas zbierky)

1.   Chcel/a by som darovať šatstvo - položím si otázky: Dajú sa tieto veci ešte nosiť? Vyšiel/la by som v nich na ulicu? Sú čisté a zodpovedajúce dobe? Sú zároveň praktické a pohodlné?

2.    Ak ÁNO, tak kontaktujem Paťku z Vagusu a opýtam sa, čo z môjho šatstva ľudia bez domova aktuálne najviac potrebujú. (0917 108 880 alebo patricia.kovalova@vagus.sk)

3.    Po dohode s Paťkou zbalím dohodnuté veci a v priebehu pracovného týždňa Pondelok - Piatok (8:00 - 16:30) prinesiem oblečenie do centra DOMEC na Mýtnej 33 v Bratislave (mapa TU). Ak je brána DOMCA zatvorená, zavolám na 0917 108 880.

4.    Užitočne som pomohol/a a mám dobrý pocit :)