Ako pomôcť?


Pomôcť ľuďom bez domova môžete aj darovaním materiálnych darov. Pri našej práci sa v jednotlivých programoch snažíme poskytovať ľuďom bez domova to, čo najviac potrebujú.


NAJPOTREBNEJŠIA MATERIÁLNA POMOC:

Momentálne prijímame repirátory FFP2. 

Aktuálne nariadenie platné od pondelka 8.3. hovorí, že bez respirátora FFP2 nie je možné vstúpiť do MHD, či obchodu. Rovnaké pravidlo platí pre naše denné centrum DOMEC, kde bude možné vstúpiť od 15.3. len s respirátorom FFP2. Vznikol tak vážny problém, ktorého riešenie, bez vašej pomoci, nie je aktuálne v našich silách.

Na prevádzku programu denného centra DOMEC potrebujeme 103 respirátorov denne. Ďalšie potrebujeme do terénu a pre ľudí, ktorí opúšťajú denné centrum. Aj pri najnižšej cene respirátorov na trhu odhadujeme zvýšenie našich nákladov o 3 000€ mesačne. V horšom prípade to môže byť aj trikrát toľko.

Respirátory môžete posielať na adresu OZ Vagus, Račianska 78, 831 02 Bratislava

Ďakujeme!

__________________________________________________________________________________________________________________

Trvanlivé potraviny 

Maslá, džemy, paštéty, konzervy, sladkosti, káva, cukor, čaj, prípadne gastrolístky na nákup potravín.
Potraviny používame pri príprave raňajok v našom centre DOMEC alebo ich rozdávame priamo pri terénnej sociálnej práci v programe STREETWORK

Šatstvo -

Momentálne z dôvodu plných skladových kapacít neprijímame šatstvo. Ďakujeme za pochopenie!

Aktuálnu potrebu oblečenia si prosím overte vopred u našej kolegyne Patrície Kovaľovej telefonicky: 0917/108 880 alebo majlom: patricia.kovalova@vagus.sk. Oblečenie prevezmeme až po dohode s našou kolegyňou a tiež v prípade, že je oblečenie roztriedené, funkčné a oprané

Iné doplnky a textil
Deky, spacáky, ruksaky.

Uteráky
Uteráky poskytujeme ľuďom počas sprchovania v našom centre DOMEC. Intenzívnym praním sa však opotrebujú a je potrebná ich výmena.

Hygienické potreby
Šampóny, sprchové gély, jednorazové žiletky, peny na holenie, dámske hygienické vložky, toaletný papier, prací prášok, čistiace prostriedky – na umývanie riadu, podláh a podobne.

Elektronika
Staršie mobilné telefóny, nabíjačky, tlačiarne alebo notebooky.

Iné
Dioptrické okuliare, príbory, spoločenské hry a knihy.

Aktuálnu potrebu materiálnych darov si prosím overte u našej kolegyne Patrície Kovaľovej telefonicky : 0917/108 880 alebo majlom: patricia.kovalova@vagus.sk.

MANUÁL DARCU OBLEČENIA

1.   Chcel/a by som darovať šatstvo - položím si otázky: Dajú sa tieto veci ešte nosiť? Vyšiel/la by som v nich na ulicu? Sú čisté a zodpovedajúce dobe? Sú zároveň praktické a pohodlné?

2.    Ak ÁNO, tak kontaktujem Paťku z Vagusu a opýtam sa, čo z môjho šatstva ľudia bez domova aktuálne najviac potrebujú. (0917 108 880 alebo patricia.kovalova@vagus.sk)

3.    Po dohode s Paťkou zbalím dohodnuté veci a v priebehu pracovného týždňa Pondelok - Piatok (8:00 - 16:30) prinesiem oblečenie do centra Domec na Mýtnej 33 v Bratislave (mapa TU). Ak je brána Domca zatvorená, zavolám na 0917 108 880.

4.    Užitočne som pomohol/a a mám dobrý pocit :)