Ako pomôcť?


Pomôcť ľuďom bez domova môžete aj darovaním materiálnych darov. Pri našej práci sa v jednotlivých programoch snažíme poskytovať ľuďom bez domova to, čo najviac potrebujú.


NAJPOTREBNEJŠIA MATERIÁLNA POMOC:

Momentálne prijímame len dioptrické okuliare (všeho druhu). Vzhľadom na súčasné opatrenia môžeme do 1.11. okuliare prijať iba ak nám ich pošlete kuriérom na Mýtnu 33 v Bratislave (Domec). Ďakujeme!


Trvanlivé potraviny 
Maslá, džemy, paštéty, konzervy, sladkosti, káva, cukor, čaj, prípadne gastrolístky na nákup potravín.
Potraviny používame pri príprave raňajok v našom centre DOMEC alebo ich rozdávame priamo pri terénnej sociálnej práci v programe STREETWORK

Šatstvo -

Pánske a dámske letné oblečenie: ponožky, spodné prádlo, tenisky, šiltovky a uteráky.

Aktuálnu potrebu oblečenia si prosím overte vopred u našej kolegyne Patrície Kovaľovej telefonicky: 0917/108 880 alebo majlom: patricia.kovalova@vagus.sk. Oblečenie prevezmeme až po dohode s našou kolegyňou a tiež v prípade, že je oblečenie roztriedené, funkčné a oprané

Iné doplnky a textil
Deky, spacáky, ruksaky.

Uteráky
Uteráky poskytujeme ľuďom počas sprchovania v našom centre DOMEC. Intenzívnym praním sa však opotrebujú a je potrebná ich výmena.

Hygienické potreby
Šampóny, sprchové gély, jednorazové žiletky, peny na holenie, dámske hygienické vložky, toaletný papier, prací prášok, čistiace prostriedky – na umývanie riadu, podláh a podobne.

Elektronika
Staršie mobilné telefóny, nabíjačky, tlačiarne alebo notebooky.

Iné
Dioptrické okuliare, príbory, spoločenské hry a knihy.

Aktuálnu potrebu materiálnych darov si prosím overte u našej kolegyne Patrície Kovaľovej telefonicky : 0917/108 880 alebo majlom: patricia.kovalova@vagus.sk.

MANUÁL DARCU OBLEČENIA

1.   Chcel/a by som darovať šatstvo - položím si otázky: Dajú sa tieto veci ešte nosiť? Vyšiel/la by som v nich na ulicu? Sú čisté a zodpovedajúce dobe? Sú zároveň praktické a pohodlné?

2.    Ak ÁNO, tak kontaktujem Paťku z Vagusu a opýtam sa, čo z môjho šatstva ľudia bez domova aktuálne najviac potrebujú. (0917 108 880 alebo patricia.kovalova@vagus.sk)

3.    Po dohode s Paťkou zbalím dohodnuté veci a v priebehu pracovného týždňa Pondelok - Piatok (8:00 - 16:30) prinesiem oblečenie do centra Domec na Mýtnej 33 v Bratislave (mapa TU). Ak je brána Domca zatvorená, zavolám na 0917 108 880.

4.    Užitočne som pomohol/a a mám dobrý pocit :)