Ako pomôcť?


AKTUÁLNE: HĽADÁME DOBROVOĽNÍKOV DO DENNÉHO CENTRA DOMEC

Máš teraz viac času a chuť investovať ho zmysluplne? V Domci sa nám zíde každá pomocná ruka. 

 

POMOC S RAŇAJKAMI

Raňajky pripravujeme a podávame denne od 8:15 do 10:00. Jedlo môžeš pripraviť doma a následne priniesť, alebo priamo u nás v Domci.

 

POMOC S OBEDOM A OLOVRANTOM

Jedlo môžeš uvariť doma a následne priniesť, alebo priamo u nás v Domci. Obedy podávame o 12:00, olovrant o 14:00.

 

ŽEHLENIE RÚŠOK

Rúška žehlíme vždy v piatok poobede, presný čas nie je striktne stanovený. Práca zaberie približne hodinku Tvojho času. 

 

NA VÝPOMOC V ŠATNÍKU

Oblečenie odovzdávame vždy vo štvrtok v priebehu dňa, a vtedy je potrebné aj upratovanie. Čas, v ktorý prídeš, necháme na Teba, sme flexibilní. Upratovanie zaberie cca 2 hodinky z Tvojho dňa. 

 

Ak Ťa naša ponuka oslovila, kontaktuj kolegyňu Petru na e-mailovej adrese petra.sladok@vagus.sk. Do predmetu, prosíme, uveď pozíciu, o ktorú máš záujem.

 

________________________________________________________________

Individuálne alebo skupinové dobrovoľníctvo

Ponúkame dobrovoľnícke aktivity pre skupiby ľudí alebo jednotlivcov priamo v našom centre DOMEC spolu s ľuďmi bez domova alebo v iných programoch podľa potreby. Radi vás privítame a dáme vám možnosť zažiť, že ľudia bez domova sú v prvom rade ľuďmi. Pomôcť nám môžete napríklad s úpravou našej záhrady, varením spoločného obeda pre ľudí bez domova, prednáškami na vybrané témy alebo čímkoľvek, čo môže ľuďom bez domova spríjemniť deň. Dobrovoľnícky môžete pôsobiť v našom združení krátkodobo aj dlhodobo.

 

Expertné dobrovoľníctvo

Ste vy alebo vaši priatelia dobrí v danom odvetví? Myslíte si, že by vaše vedomosti mohli pomôcť ľuďom bez domova zlepšiť svoju situáciu? Alebo viete pomôcť priamo nášmu združeniu Vagus? Uvítame vašu odbornú dobrovoľnícku pomoc napríklad pri marketingu, riadení ľudí, vzdelávaní v sociálnych alebo manažérskych zručnostiach alebo pri údržbe a vývoji v oblasti IT. 

Zistite aké sú možnosti zapojenia a vyplňte registračný formulár pre dobrovoľníkov.